Реал Мадрид и Селта Виго играят при резултат 1:0 в двубой

...

НА ЖИВО: Реал Мадрид - Селта 1:0

Реал Мадрид и Селта Виго играят при резултат 1:0 в дуел от от 28-ия кръг в испанската Ла Лига. На  Gong.bg също следим най-интересните моменти.

Винисиус Жуниор откри резултата за " лос бланкос ".

Срещата стартира с домашен напън, а Рафа Бенитес бе подредил футболистите си в две линии от 5 футболисти в отбрана и 4 в средата на терена. Странд Ларсен пък имаше тежката здача да води офанзивата самичък.

В 4-ата минута Родриго опита с дрибъл да пробие към вратата, само че в последния миг Страфелд посегна и мазета в корнер.

Три минути по-късно Лука Модрич извърши ъглов удар и постави топката на главата на Едуардо Камавинга. Френският гений насочи своя удар с глава тъкмо под гредата, само че Висенте Гуаита реагира и избави с една ръка.

В ответната офанзива гостите стигнаха до първия си изстрел в мача. Оскар Мингеса откри Ларсен, който отклони за Ману Санчес. Левият краен защитник шутира, само че в навън.

В 21-ата минута Реал Мадрид откри резултата! Отново Лука Модрич извърши съвършен ъглов удар, а Антонио Рюдигер стреля мощно към вратата. Гуаита избави, само че топката стигна до Винисиус. Последва нов удар, който стражът още веднъж отрази, само че от третия опит бразилецът бутна топката в мрежата - 1:0.

⚽ 21' | 1-0 | ¡¡¡GOOOOOOOOOOL de!!! |
— Real Madrid C.F. (@realmadrid)
Десет минути преди почивката отбраната на Селта позволи груба неточност. Винисиус открадна топката и изведе Родриго, който мигновено опитва да осъществя, само че вратарят се бе позиционирал добре.

Малко по-късно Яго Аспас получи пас на границата на наказателното поле, само че шутът му не затрудни Андрий Лунин.